Yurt dışında uzun zamandan beri kullanılan bu sistem, internet üzerinden televizyon izlemektir. Ülkemize bu sistemi getiren büyük firmalar sayesinde ip tv kullanıcıların hayatına değişik bir renk katmıştır. İnsanların, alışıla gelmiş olan televizyon izleme alışkanlıklarına, değişik bir boyut kazandırmıştır. Bu sistem ile istediğiniz yerde, istediğiniz zaman internet üzerinden televizyon izleyebilirsiniz. Ayrıca tablet, telefon veya bilgisayardan da rahat bir şekilde izlenebilir.

İp tv kullanmak için ne yapmalıyız?

Öncelikle güvenilir bir firma bulunarak üyelik yaptırılmalıdır. Daha sonra yayın hangi cihazdan izlenecekse onun ip tv ile uyumu sağlanmalıdır. Set top box yani set üstü kutusuna sahip olmanız gerekir. Üyeliği sağlanan kullanıcıya firma tarafından verilen ad ve şifre ile bu kutu sayesinde yayın alınması sağlanır.

İp tv, internet üzerinden yayın fikrinin en güzel ve sorunsuz şekilde işlediği bir sistemdir. Gelişen teknoloji sayesinde televizyon yayınlarında ilerleme kaydedilmiştir. Analog ve kablo tv uygulamalarından sonra şimdi de internet üzerinden yayın uygulaması başlamıştır. Yayıncılık konusunda değişik bir platform oluşturan ip tv test yayınlarında ne kadar öne çıktığını kanıtlamıştır.

İp tv de yayın kalitesi nasıldır?

Yayının ve görüntünün kalitesi internet hızına bağlı olmakla beraber, bu hizmeti veren firmanın sağladığı kaliteyle de yakından bağlıdır. Aynı server üzerinde ne kadar çok kullanıcısı varsa, o kadar donma meydana gelir. Ama ip tv de, server üzerinde olan bu bölge kullanıcıya tahsis edilerek hızlı bir veri akışı sağlanır. Bu hizmeti alırken buna da dikkat edilmelidir.

İp tv kanal farkıyla ve avantajıyla istediğiniz bir programı istediğiniz zaman çok kolay bir şekilde izleyebilme şansına erişeceksiniz. Binlerce yayın arasından seçeceğiniz kanallarla kendi listenizi oluşturabilirsiniz. Film, müzik, spor, belgesel ya da haber programlarından ister yerli ister yabancı olsun birçok kanalı keyifle izleme fırsatı yakalayacaksınız.

 

Leave a Comment

WhatsApp chat