Kullanıcıların yeni tanıştığı ve internet üzerinden televizyon izleme zevkini yaşattığı teknolojinin adı ip tv’dir. Günümüzde kullanımının gitgide arttığı bu sistem ile televizyon izleme alışkanlıklarınız tümden değişecektir. İp tv içinde bulundurduğu pek çok avantaj ile izleyicilerin kullanımına oldukça uygundur.

İp tv nedir?

İp tv internet üzerinden televizyon yayınının kullanıcılara aktarılmasıdır. Bu sistemin esnek olması nedeniyle istediğiniz yerden, istediğiniz an, istediğiniz programı seyredebilirsiniz.

İlk olarak Fransa’da kullanılmaya başlanan bu teknoloji, Ülkemizde de yayılmaya başlamıştır. Hiç bir kablo hattına ya da uydu antenine gerek kalmadan sadece internet üzerinden aktarılan yayınla sağlanan görüntüler bilgisayar veya cep telefonlarından da rahatlıkla izlenebilmektedir. Televizyondan kolayca izleyebilmek için, set top box denilen kutuyu, HDMİ girişine bağlayarak yayını televizyona aktarabiliriz. Önümüzdeki yıllara damga vurması beklenen bu sistem, internet üzerinden yayın yaptığı için, görüntü kalitesinin iyi olması internet hızına bağlıdır. Bu nedenle ip tv server yani alt yapının güçlü olması gereklidir.

İp tv ücretli midir?

Evet, ücretli bir hizmettir. Bu hizmetten faydalanabilmek için, ip tv box pro üzerinden üyelik kaydı yaptırmak gereklidir. İnternet bağlantısı olan herkes ip tv kullanabilir. Ayrıca ücretleri de firmadan firmaya göre değişkenlik gösterebilir.

İnterneti kullandığınız her yerde ip tv’nin olanakları ile tam bir görsel şenlik yaşayacaksınız. Oldukça zengin ip tv kanal içerikleriyle de keyifle izleyebilirsiniz. Ulusal veya yerel kanalların dışında yerli ya da yabancı binlerce haber, belgesel, spor, müzik ve çocuk kanallarını izlemeniz mümkündür. Bu hizmetten yaralanabilmek için internet hızınızın çok iyi olması gerekir. Alt yapısı iyi olan yayından daha kaliteli ve daha verimli görüntü alınabilmektedir. Daha sonra da yapmanız gereken ilk şey bu hizmeti veren bir firma ile anlaşmaktır. Firmanın vermiş olduğu ad ve şifre ile giriş yaparak yayından faydalanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment

WhatsApp chat