İnternet bağlantısı üzerinden farklı olarak televizyon izleme keyfini yaşatan İP TV, kullanım açısından günden güne yayılmaya başlamıştır. İlk olarak Fransa’da görüntü kirliliğine neden olan çanak antenlerin ortadan kaldırılması ile ilgili olarak geliştirilmiş olan bu sistem, televizyon severler için pek çok avantajı beraberinde getirmiştir.

İP TV nasıl kullanılır?

Hem normal bir televizyonun çalıştığı gibi hem de her türlü görüntü sistemi ile çalışan bir sistemdir. Programları kayıt ederek, daha sonra izleme olanağını sağlaması önemli özelliklerindendir. İster şifreli ister şifresiz olsun, belli bir bedel ödenerek çeşitli filmler ve programlar izlenebilmektedir. Ayrıca İp tv’ler de çifte ekran ile farklı olan iki cihazdan aynı anda yayın izleme olanağı sunmaktadır.

Tam adı İnternet Protokol Televizyonu olan ip tv, her geçen gün artan geniş kullanıcı kitlesine sunduğu geniş İP TV kanal listesiyle izleyicilerin beğenisini kazanmaktadır. Bilinen ulusal kanalların dışında, yerli ya da yabancı diğer kanallarını da izleyebilme imkânı sağlamaktadır. Spor, haber, belgesel, sinema ve çocuk kanalları gibi daha binlerce kanal listesinden bahsedebiliriz.

İp tv’de görüntü kalitesi nasıldır?

İp tv izlerken internetin kalitesi oldukça önemlidir. Ne kadar iyi bir internet bağlantısı olursa, o kadar iyi görüntüde televizyon izleme imkânı olur. Kesintisiz ve kaliteli yayınlar sunan bu sistem sayesinde, insanlar kendi profillerini oluşturmaktadır.

İp tv’yi kullanabilmek için bu servisi sunan uygun bir firmaya üye olmanız gerekir. 3, 6, 12 veya 24 ay süreli paketlerinden birini seçerek ip tv satın alabilirsiniz. İp tv teknolojisi ile hem canlı yayın hem de bant yayınlarını istediğiniz zamanlar seyredebilirsiniz. Geniş bant internet bağlantısı sayesinde sunucu noktalarından, televizyona bağlı olan set üstü alıcılarla izlenmektedir.

 

Leave a Comment

WhatsApp chat