Televizyon sektöründe son derece ciddi bir ilerleme söz konusu ve ülkemiz ölçeğinde ele alındığında siyah beyaz televizyonlardan bugün ful HD renkli kanallara, oradan da dünyada yer alan teknoloji ile eş zamanlı olarak smart televizyon ismi verilen akıllı televizyonlar ama artık bunlara bir yeni kavram daha ekleniyor o da iptv. Bu kavram ülkemiz için oldukça yeni olan bir kavram olmakla beraber dünya çapında iptv kanallar oldukça revaçta.

Internet protokol anlamında gelen İngilizce olarak bu iki kelimenin bir araya gelmesi ile ortaya çıkan görüntü ve ses aktarımı sistemi olan bu yeni televizyonculuk anlayışı iptv server üzerinden çalışıyor ve öncelikle bu sistemin kullanılabilmesi için bu alanda hizmet veren kurumların size en uygun olanından iptv satın al çalışması yapmanız gerekiyor. Bu işlemin elbette bir maliyeti var ama zaman içinde ücretlerin düşmesi bekleniyor. Bu sistemleri smart televizyonlar, tabletler ve akıllı telefonlar üzerinden izlemek mümkün. Sisteme size verilmiş olan linke tıklayarak giriyor ve yine size ait olan kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi ile istediğiniz gibi yayınları takip edebiliyorsunuz.

Ne Farkı Var?

Üstelik bu sistemleri almadan önce ücretsiz olarak iptv test olanakları ile test etmenizde mümkün ev eğer test yayınları sırasında beğenmez iseniz almak gibi bir zorunluluğunuz bulunmuyor.  Bu yayınların diğer televizyon yayınlarına göre en temel farklarından birisi aralara giren reklamların olmaması yani bu televizyonlar reklamsız. Bunun yanında istediğiniz zaman istediğiniz yayınları izleyebilme olanağınız olması sistemin diğer önemli avantajı.  Tamamen kaliteli ve güvenilir bir yayın anlayışı olduğunu ise söylemeye bile gerek yok. Yapısal olarak kablolu televizyonlara benzemesine rağmen çok daha kapsamlı ve alt yapı olarak da çok daha güçlü olan sistemler.

Leave a Comment

WhatsApp chat