Herkesin eğlence anlayışı kendince farklı ve çeşit çeşit. Kimi insanlar mevcut ekonomik şartları ve/veya yaşadıkları bölge itibarıyla ister istemez televizyon en büyük eğlenceleri olabiliyor. Ama televizyonun kurulduğu günden bugüne kadar öylesine hızlı bir ilerleme var ki adeta yetişmek olası değil ve her yaştan her kesimden insanlar televizyonun başında çok ciddi eğlenceli vakitler geçirebilirler. Nitekim dünyada tarihi çok daha eski olmasına rağmen Türk televizyonculuk tarihinde son yılların en gözde televizyonculuk anlayışı iptv. Dilimize giren birçok kavram da olduğu gibi bu kavram da İngiliz dilinden geliyor ve internet protokol televizyon sözcüklerinin bir araya gelmesinden oluşuyor. Bu ifadeyi dilimize çevirdiğimizde ise internet üzerinden yapılan yayıncılık olarak adlandırmak mümkün.

Temel Özellikleri

Bu televizyonlar özel bir iptv server üzerinden yayın yaparak kullanıcıya özel hizmet sağlıyorlar. Iptv satın al önerisini yapanların bu öneriyi yapmasında yer alan en önemli etken hiç şüphe yok ki farklı beklentilere yanıt verir yeterlilikte yayınların olması ve sizin yapacağınızı seçimlere göre para ödemeniz. Yani eğer sadece sabit kanallar alırsanız ona göre bir ücret ekstra spor kanalları alırsanız ona göre bir ücret film kanalı alırsanız ona göre bir ücret ödüyorsunuz.

Kurulum nereden yapılır ise yapılsın ücretsiz ve hizmeti sunan firmalar sınırsız müşteri desteği sunuyor. Kişi kendisine verilen kullanıcı adı ve şifre ile yayınları izleyebiliyor. Ama burada yayınların izlenebildiği cihazlar akıllı cep telefonları, tabletler ve smart tv olarak adlandırılan akıllı televizyonlar, elbette kişinin bu programları izleyebilmesi için internetinin de bulunması gerekiyor. Aksi halde izlenebilme olanağı yok. Tüm bunların karşılığında da ister yıllık, isterse kişi aylık olarak belli bir ücret ödemesi yapıyor bu kadar basit.

 

Leave a Comment

WhatsApp chat