Herkesin eğlence anlayışı farklı farklı. Ama günümüzün yoğun çalışan ve kimi zaman ekonomik sorunlarıyla boğuşan insanları için televizyon en büyük eğlence anlayışları arasında geliyor insanlar yerlerinden kalkmadan şarkı dinleyebiliyor, film izleyebiliyor, yarışma programlarını dizileri takip edebiliyor ve son yıllarda teknolojide yaşanan gelişmelere de istinaden artık zamandan mekandan bağımsız internetin olduğu her yerde kişiye özel kullanıcı adı ve şifresi ile izlenebilen iptv var.

Kısa Kısa

Şimdi kısa kısa bu konuda bilgileri sizlere vermeye çalışalım: Son derece yeni bir teknoloji olarak algılamamak lazım. Özünde yıllardır dünyada olan bir televizyonculuk sistemi ve ilk olarak uygulayan ülke İsrail ama daha farklı bir teknikle. Bu sistem iptv server üzerinden yayın yapan bir televizyonculuk anlayışı ki o yüzden de son derece ciddi bir alt yapı gerektiriyor. Yani kendisine bir sistem üzerinden gittiğinden eğer doğru bir sistem kurulmaz ise sistemde yayın akışlarında kesintiler olabiliyor ya da görüntü kalitesinde istenen özellikler yakalanamıyor.  O yüzden bu sistemi almaya karar veren mutlaka satın almadan önce ilgili servis sağlayıcıların ücretsiz olarak yayınlandığı iptv test yayınlarını izlemesi ve sonrasında karar vermesinde fayda var.

Gelelim bir diğer önemli olan hususa bu sistem tahmin edilebileceği üzere paralı olan bir sistem o yüzden de belli bir ücret ödenmesi gerekiyor. Ücreti belirleyen unsurlar ise şu şekilde ifade edilebilir: Servis sağlayıcının fiyat politikası, alınan sistem içinde bulunan kanallar, ödemenin yapılma biçimi yani ödemenin aylık yıllık ya da altı aylık yapılmasına göre rakamlar değişebiliyor. Ayrıca kimi zaman bu alanda hizmet veren servis sağlayıcılar özel kampanyalar düzenliyor ve o zamanlarda da fiyatlar düşebiliyor ya da özel ayrıcalıklar ortaya çıkabiliyor.

 

 

Leave a Comment

WhatsApp chat