İnsanların evde vakit geçirmek istedikleri zamanlarda, koltuklarına oturup, keyifle istedikleri programları seyredebilmenin yeni adresi İPTV olmuştur. Teknolojik yeniliklerin getirdiği imkânlar sayesinde, insanların televizyon izleme alışkanlıkları değiştirmiştir.

İPTV nedir?

İnsanların eğlenceli ve keyifli vakit geçirmelerini sağlamak için kurulan İPTV, uydu alıcısı ya da kablo yayınına gerek duyulmadan, televizyon yayınlarının internet üzerinden kullanıcılara erişimini sağlayan yeni teknolojidir.

Her geçen gün artan ve her geçen gün geniş kitleye yayılan bu sistemde, internet üzerinden yayın izlenebilmesi için, İPTV server yani alt yapısının çok iyi olması gerekir. Sunduğu zengin içerikleri ile insanları keyifli bir yolculuğa çıkarmaktadır. Kullanıcılarına özgürce kendi istedikleri kanalları yapabilme olanağı sunmaktadır. İlk olarak Fransa’da kullanılmaya başlanan ve daha sonra tüm ülkelere yayılan iptv ile ülkemizde ilgilenen büyük kuruluşlar bulunmaktadır.

İptv için ne gereklidir?

Belirli bir ücret karşılığında bu hizmeti veren bir firmayla anlaşma imzalamanız gereklidir. Daha sonra internet üzerinden gelen bu yayınları izleyebilmek için, set top box adı verilen bir kutu almanız gerekir. Son olarak da, firma tarafından size verilen ad ve şifre ile giriş yapmanız gerekir.

İptv’nin farkı nedir?

Yer ve zaman sıkıntısı olmadan, Kayıt ederek daha sonra izleme olanağı, sınırsız kanal içerikleri, yüksek görüntü çözünürlüğü ve sosyal ağlarla iletişim gibi özellikleri en önemli farklarıdır. Ayrıca iptv de her insana ayrı ayrı yayın ve veri hizmeti verilir.

Ulusal ve yerel kanalların dışında yerli ya da yabancı binlerce kanalı, İPTV kanallar listesiyle izlemenin farkını yaşayacaksınız. Durdur, bas, oynat veya kaydet biçimindeki sunulan kullanım seçenekleri ile birçok program önünüze gelmektedir. Şimdiden piyasayı ele geçiren iptv verdiği kaliteli yayınlar ile insanların beğenisini kazanmaktadır.

 

 

Leave a Comment

WhatsApp chat