İnternet sayesinde insanların televizyon izleme alışkanlıklarına değişik bir boyut getiren İPTV ile istediğiniz yerde ve zamanda, televizyon, bilgisayar veya cep telefonundan televizyon izleyebilirsiniz. Bu sistem sayesinde internet üzerinden televizyon seyredebilirsiniz. Yayınları hiçbir kablo ya da uydu alıcısına gerek kalmadan seyretmek artık çok kolay. İnsanlara kazandırdığı değişik izleme alışkanlıklarıyla iptv, çağımızın teknolojisinin bir ürünüdür.

İptv’nin açılımı nedir?

İptv kısaltmasının tam açılımı İnternet protokol televizyonu demektir. Kısaca; internet yoluyla yayın izlemektir.

Kullanışlı, kolay ve teknolojik olması bakımından oldukça geniş bir kitleye sahiptir. İnternet kullanılarak yayınların aktarılması, geleneksel yayıncılıktan çıkılarak, modern çağa geçiş sayılmıştır. Ülkemizde iptv’nin önemini anlayan birçok firma, bu sistemin alt yapı çalışmalarını tamamlayarak iptv test yayınlarına başlamıştır.

İptv’de görüntü kalitesi ne kadar önemlidir?

Çok önemlidir. Zira iptv izlerken, internet bağlantısı ne kadar iyi ve hızlı olursa, görüntüde o kadar iyi olmaktadır. Sorunsuz, kesintisiz ve kaliteli yayınlar için ayrı bir platform oluşturmaktadır.

İptv’nin farkı nedir?

Kişinin televizyonda programlar arasından seçerek kendine göre bir profil oluşturması, kaçırdığı yayınları tekrar izleyebilme fırsatı, istediği zaman ve istediği yerde seyredebilmesi, kullanımının kolaylığı, durdur, bas, ileri, geri ve sar gibi seçeneklerinin olması en önemli farklarındandır.

Bu sistemin yeni yeni tanınmaya başladığı ülkemizde, büyük firmalar bu alana yatırım yapmak için, iptv server yani alt yapısını oluşturmaya çalışmaktadırlar. İnternetle ilgili olan bağlantı ve hız, görüntü kalitesini doğrudan etkilemektedir. Böylece donmadan, kesilmeden verimli yayın izleme ayrıcalığına sahip olursunuz. Güvenilir bir firmaya üye olarak, uygun ödeme koşulları ile sizde bu sistemden yaralanabilirsiniz. Yeni çıkan dizi, film ya da herhangi bir programı Dünya ile aynı anda seyretme keyfini yaşarsınız.

 

 

Leave a Comment

WhatsApp chat