İnternet protokolü üzerinden (TCP/IPV4-IPV6) görüntü ve ses aktarımı teknolojisiyle henüz tanışmadınız mı? Bu teknolojinin adı iptv. Özel cihazlarla belirli sunucular üzerinden görüntü ve sesin yüksek kalitede internetin bulunduğu her yerde çözülüp oynatılabildiği teknolojiye iptv denilmektedir. İptv hizmetinin kullanılabilmesi için çok sayıda firma tarafından görüntü ve ses verilerini çözüp oynatabilen teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Cihazlardan yayın izleyebilmek için kuşkusuz kaliteli internet ağının olması gerek.

İptv kanallarını izlenebilmesi için hazırlanan kullanımda mağdur olmaması adına bu alanda yaşanabilen sorunlar hakkında bilgi vermek bilinçli tüketici kitlesine sahip olmada önemli. Bu konuda en başta hizmetin alındığı saha internet olmasından ötürü sanal saldırılara karşı dikkatli olunması önemlidir. Neden mi? Şöyle ki DDOS yani Denial Of Servis(Hizmeti engelleme) girişimlerine karşı önlem almamış bir altyapıyla çalışan firmadan kaliteli yayın almanız elbette ki imkânsız. İşte bu sebeple BotNet yani virüs bulaşmış bir sistem ağına dirençli firmayla tanışmanız önemlidir. Firma olarak biz, henüz sisteme giriş aşamasındayken kötü niyetli yaklaşımları filtreleyip bloke eden sistemle çalışmaktayız. Bu sebeple de güvenlik duvarımız aşılamadığından müşterilerimiz kesintisiz bir yayın sunabiliyoruz.

İptv server’da yine bilinmesi gereken diğer bir unsur, internet kullanarak yararlandığınız iptv hizmeti sırasında ağ üzerinde yapılan çok sayıda haberleşme kanallarının var olmasıdır. Haberleşme kanallarında herhangi bir aksama olmasıysa almış olduğunuz iptv kalitesini etkilemektedir. Nasıl mı? Elbette ki drop adı verilen yayın üzerinde karelenmelerin oluşmasıyla. Teknolojiyi son hızla takip eden bir firma olarak müşterilerimizin yaşabileceği bu sorunu da unutmadık. Şöyle ki alt yapımızda var olan kullanıcılarımızın internet bağlantısının en yüksek kalitede hangi sunucumuzla bağlanabileceğine karar veren filtremiz var. Ve sonuç donmayan yayınlar.

Leave a Comment

WhatsApp chat