Televizyon dünyasına bakacak olur isek önce siyah beyaz t biçiminde antenler girdi yaşamımıza.  Sonrasında siyah beyaz televizyonlardan renkli televizyonlara, tek kanallı yayıncılıktan çok kanallı yayıncılığa geçtik ama teknoloji de gelişmeler bununla da bitmedi ve çanak antenler, uydu yayıncılığı ile tanıştık. Geçen zaman içinde kablolu TV, Digitürk, D-Smart, Tivibu da kişiye özel yayıncılık ile yaşamlarımıza girdi ama son yılların gerek ülkemizde, gerek dünyada en önemli olan yayıncılık anlayışı iptv. Yani internet üzerinden yayın yapan televizyonculuk. Ülkemizde Blutv, Puhu ve Bein Connect bunun en bilinen örnekleri.

Sisteme Genel Bakış

Bu çok özel yayıncılık anlayışını biraz daha yakından tanımak gerekir ise özetle şunlar söylenebilir: Bu yayıncılık kendine özel İptv server üzerinden yayıncılık yapan bir hizmet anlayışıdır. Ama işte bu mimari sisteme çok önemli katma değerler kazandırmaktadır.  Bunların en başında ses kalitesinin diğer televizyon yayınlarına göre çok daha iyi ve ileri düzeyde olmasıdır. Bunun yanında bu yayıncılık anlayışında birçok servis sağlayıcının mobil uygulaması vardır ve direkt olarak cep telefonunda yer alan mobil uygulama üzerinden eğer uygulama indirilir ise izleme olanağı mevcuttur.

Hizmet veren tüm kurumlar yedi gün yirmi dört saat müşterilerine kesintisiz hizmet vermektedir. İzlemek istediğiniz tüm iptv kanallar içinde sizin seçimlerinize göre bulunabilmekte ve ister ulusal ölçekte ister uluslararası ölçekte yayınları izleme şansına sahip oluyorsunuz. Ki bu oldukça önemli bir avantajdır.  Bu sistemi kullananların güvenlik konusunda herhangi bir soru işaretinin kafalarında oluşmasına gerek yoktur zira yapıları itibarıyla üst düzey güvenlik önlemleri ile kurulan sistemlerdir.  Kesintisiz olarak izlenebilmektedir. Kimi servis sağlayıcıların özel yayın kanalları da mevcuttur.  Bu kanallarda da film, belgesel gibi olanaklar mevcuttur.

Leave a Comment

WhatsApp chat