Bilim insanlarının yapmış olduğu açıklamaya göre insanlar teknolojide yaşanan gelişmeler üç farklı tepki veriyor. İlk grup ne olursa olsun teknolojik gelişmelere direnen insanlar. İkinci grupta yer alan insanlar ise yeni yapılan teknolojik olguları takip ediyor ama alma ve uygulama konusunda temkinli yaklaşıyorlar. Üçüncü grup ise tahmin edilebileceği üzere teknolojik yeni ürünlerin üzerine pat diye atlayan tipler. İşte bu grupta yer alan insanların son dönemde ki gözdesi iptv kanallar. Zira son trend bu ve bu tip insanlar bu tür kanalları izlemekten keyif alıyorlar ama bazen de ciddi anlamda kavram karmaşaları yaşanıyor ve ciddi anlamda bilgi kirliliği yaşanıyor.

Temel Özellikleri

Olayı bilmeyenler için konu hakkında bilgi vermek gerekir ise iptv sözcüğü İngilizce bir ifade ve İnternet Protocol TV sözcüğünün bir araya gelmesinden oluşuyor.  Bu sözcüğü Türk diline çevirdiğimizde ise internet protokol üzerinden yayın yapan televizyon anlamına gelen bir ifade. Yani bu bir kablolu yayın değil, bu bir uydu yayını değil, doğrudan internet üzerinden yayın yapma yapısı olan sistem.

Iptv test yayınlarını ücretsiz olarak izleyenlerin de çok iyi bildiği üzere yayın kalitesi oldukça yüksek ve diğer televizyon yayıncılığından açık ara ayrılan bir anlayışı olan sistem var karşımızda. Çözünürlük çok daha yüksek. Ayrıca internet üzerinden belli bir ücret karşılığı izlendiğinden araya çat pat giren reklamlar da yok ki, insanlar böylece gönüllerince istedikleri programları izleyebiliyorlar. Yayın kaçırma derdi de yok, kaçırsalar bile yeniden izleme şansları her an, her yerde mevcut. Tüm bunlardan dolayı da oldukça avantajlı olan sistemler var karşımızda. Belli bir server mimarisi üzerinde çalıştıklarını da belirtmek gerekiyor tüm bunlara ilaveten.

 

Leave a Comment

WhatsApp chat