İptv Nedir?

Günümüz zamanı internet çağı olarak adlandırılırken ve internet kullanımı hali hazırda bu kadar yaygınken İptv’nin doğmasıda kaçınılmazdır. İptv, internet üzerinden televizyon izlemeye olanak sağlayan teknolojidir. Birçok özelliği olan iptv, kullanımı da gün geçtikçe artmaktadır. İptv‘nin özellikleri ise, bazı filmleri uygun ücretler karşılığında izlemek ve kaçırdığınız bir programı kayıt ederek daha sonra izlemek sayılabilir.

  İptv Nasıl Kullanılır?

İptv kullanabilmeniz için yani internet üzerinden televizyon izleyrbilmeniz için öncelikle internet bağlantınızın olması gereklidir ve internet bağlantınız üzerinden alacağınız sinyalleri televizyonunuza aktarabilmek için de iptv destekli uydu receiver alıcınız, smart tv özellikli televizyonunuz ya da iptv destekli kutunuzun olması gerekmektedir. Şayet kutunuz ya da uyfu alıcı receiverınız yoksa ve satın alacaksanız uydu alıcınızın ya da kutunuzun ethernet kablo veya wifi destekli olmasına dikkat etmelisiniz ve ayrıca piyasada satışta bulunan iptv box kutularıda bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra internet sayesinde bağlantı yapabildiğiniz bu kutular ile youtube ve facebook gibi sosyal medya hesaplarınıza da girebilirsiniz.

  İptv Nasıl Kurulur?

İptv kurulumunuzu yapabilmek ve iptv kanallar listesini yükleyebilmek için ilk olarak kutu üzerinde bulunmakta olan altın uçlu hdmı kablo ile televizyon bağlantısını yapmalısınız. Televizyon ile kutunun bağlantısını sağlamanızın ardından internet bağlantısını da yaparak, iptv server yayını yapmakta olan kişi ya da firmalardan biri ile anlaşarak size kanal listesinin olduğu bir dosyanın gönderilmesini sağlamalısınız. Dosya gönderimini sağlayabilmek için internet üzerinden arama yapabilirsiniz. Bahsedilen kanal listesi ise link adreslerinden oluşmaktadır. İptv kanallar listesinin olduğu link adresleri dosya şeklindedir ve bu dosya içerisinde bulunan iptv kanallar listesini ücretsiz olarak bulabileceğiniz gibi ücretli olarak da satın alabilirsiniz.

Leave a Comment

WhatsApp chat