iPTV Nedir ?

iptv Nedir?

Eski nesil uydu alıcıları artık yerini dijital uydu alıcılara bıraktı. Evet, teknoloji hızla ilerledikçe teknolojik imkânlar yaşantımızda gittikçe daha etkili hale gelmeye başladı ve günümüzde eskisi gibi analog ve dijital uydu alıcılarına bile ihtiyaç duyulmaz hale gelindi. Artık evlerimizde ya da dış ortamlarda izlemek istediğimiz bir TV kanalını internet üzerinden kullanabilir hale geldik. İnternet üzerinden televizyon izleme olanağına internet televizyonculuğu denilmektedir. Çok sayıda markanın üstüne vazife aldığı bu hizmet sistemlerini tüketicilerin hizmetine sunan Digiturk, Tivibu gibi markalar olup, bu markalar iptv hizmetini teknolojiyi sıkı sıkıya takip ederek çalıştırmaktadır.

iptv’de firmamız internet televizyonculuğunda yıldızı parlayan bir marka olup, çok sayıda avantajlı özelliklerle doludur. Bu avantajlarının içerisinde televizyon kanallarında istenilen film, dizi ya da bir programı kayıt ederek sonra izleme özelliği, beğenilen filmleri izleyebilmek için ücretle film satın alma özelliği, İptv server dağıtımı gibi avantajlar yer almaktadır. İptv kullanımı ile sosyal ağlar, facebook, YouTube gibi sosyal hesaplara girebilme olanakları da mevcuttur. Bu avantajlardan yararlanabilmek için İptv destekli uydu alıcıları ya da İptv destekli modemlere sahip olunması yeterlidir. Bu cihazların Wi-Fi destekli modemleri içerdiğini unutmayın!

İnternet televizyonculuğu yani internet üzerinden televizyon izleten iptv kullanımı için tüketicilerin sahip olmaları gereken bazı donanımlar gereklidir. Bu donanımlardan birisi kaliteli internet bağlantısının olmasıdır. Olması gereken diğer bir donanımsa alınan internet sinyallerini TV’ye aktaran Wi-fi veya ethernet kablo destekli İptv destek kutuları ya da İptv destekli uydu alıcı receiverlarıdır. Bu İptv box kutuları haricinde smart TV özelliğine sahip televizyonlar da olması gereken diğer şartlardandır. Kurulum konusunda da oldukça basit olan İptv kurulumunda yapılması gereken şey HDMİ kablolar vasıtasıyla TV bağlantısının oluşturulması ve ardından internet bağlantısının sağlanmasıdır. Teknik kurulumun yapılmasının ardından satın alınan paketin içeriğindeki kanallar için internet üzerinden arama yapılması gerekmektedir. Link adresleri üzerinden yapılan bu aramalar genellikle m3u8 uzantılı adresler üzerinden yapılmaktadır. Firmamızın vermiş olduğu iptv kutusu mac adresi ile kanallarınızı senkronize ederek aktarımını tamamlanmaktadır.

https://iptvvipserver.com/

Leave a Comment

WhatsApp chat