Teknoloji aldı başını gitti. Yetişebilene aşk olsun. Tam birini öğrendim derken bir yenisi çoktan çıkmış oluyor ve hemen her alanda benzer bir durum var. Son dönemlerin gözde trendi olan iptv insanların yaşamına öylesine bir girdi ki, artık ondan öncesi ve sonrası diye insanlar televizyonculuğu ikiye ayırıyor.  Televizyondan asla vazgeçemeyenlere de hitap ediyor, internet dünyasından vazgeçemeyenlere de. Zira bu yöntemle televizyon izleyenlerin çok iyi bildiği gibi iptv kanallar internet üzerinden insanların izleyebildiği kanallar.

Son sistem bir televizyonunun olması yetmez. Eğer internete giremiyor ise. Zira burada yayınlanan filmler, diziler, müzik yayınları sadece internet üzerinden izlenebiliyor. Bu yayınları izleyenler yazının başlığından da anlaşılacağı üzere televizyonculuğu iptvden önce ve iptvden sonra diye ikiye ayırıyor. Zira bu yayınlar insanlara sınırsız özgürlük kazandırıyor. Kişi istediği yerden, istediği zaman, yayın kaçırma derdi olmadan, araya reklam girmeden kesintisiz olarak gönlünce dilerse aynı yayı beş kere izleme olanağı ile izleyebiliyor. Üstelik izlemek istediği tüm programları da kendisi gönlünce seçebiliyor. Zira bu yayıncılık anlayışında insanların karşısına çok sayıda seçenek çıkıyor ve insanlar bunları gönüllerince seçerek izleyebiliyor. O yüzden de bu sistemin televizyonculuk açısından bir milat olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Çok mu Pahalı?

Olayın bir de maddi yönü var ve insanlar iptv satın al düşüncesine girdiklerinde olayın maddi yönünü de merak ediyorlar ister istemez. Sonuçta kişi odaklı olan bir sistem, kullanıcı kendine ait kullanıcı adı ve şifresi ile yayınları izliyor ama işin maddi yönü de insanları düşündürmüyor değil. Kablolu Tv, şifreli yayın yapan kanallar gibi. Seçilen pakete göre rakamlar değişiyor ama yayın kalitesi, içerik gibi faktörler düşünüldüğünde rakamların çok yüksek olmadığını bilmek gerekiyor.

Leave a Comment

WhatsApp chat