Yaşam insana sunulan muhteşem bir armağan. Bu armağanı insanın önüne konulan boş bir kağıt gibi düşünmek de mümkün. Nasıl değerlendireceğimiz tamamen bize kalmış. İster resim yaparız, ister şiir tercih tamamen bizim. Hal böyle olunca da işte o kağıdı güzel biçimde doldurmak için değişik renkleri beyaz kağıda koyabilmek bizim elimizde. Çalışacağız, üreteceğiz ve elbette eğleneceğiz. Eğlence denilince de son yıllarda en sık tercih ettiği eğlence biçimlerinden bir tanesi olarak karşımıza işin ekonomik yönü de göz önüne alındığında televizyon çıkıyor.  Çünkü televizyonda farklı beklentilere uyan çok değişik seçenekler var. Müzikler var, filmler var, yarışmalar var, diziler var ve şimdi artık iptv var.

Nedir Bu İPTV?

Üstte yer alan girişten sonra ilk defa bu kavramı duyanlar için konu hakkında bilgi vermek gerekir ise şunlar söylenebilir: Dilimize İngilizceden giren bir kavram ve İngilizcesi Internet Protocol  tv. Bunu dilimize çevirir isek ses ve görüntüyü internet üzerinden ya da diğer bir ifade ile kendisine has olan iptv server üzerinden izleyicilerine ulaştıran televizyonculuk anlayışı.  Yani bir tür kişiye özel televizyonculuk olarak adlandırılabilir. Bu yayınlar size özel ve siz kendinize ait kullanıcı adı ve şifresi ile girerek bu yayınları izleme şansına sahip oluyorsunuz

Ama elbette İptv kanallar üzerinden yayın yapıyor ve bu yayınları izlemek için mutlaka internete girebilen akıllı bir cihazınızın olması gerekiyor. Bu cep telefonunuz olabilir, bilgisayarınız olabilir, tabletiniz olabilir, zamandan ve mekandan bağımsız olarak istediğiniz zaman istediğiniz yerden bu sistem üzerinden size en yakın gelen yayınları izleyebilerek eğlenmeye devam edebilirsiniz. Bu da işin özünde oldukça büyük bir konfor ve kişilere özgürlük sağlayan durum.

 

 

Leave a Comment

WhatsApp chat