İlk çağlardan bugüne kadar insanların teknolojik alanda hız kesmeden ilerlediği kesin. Taş devrinden bugüne gelindiğinde insanların son derece önemli bir yol kat ettiği de kesin olan bir durum. Elektriğin icadıyla başlayan süreçten sonra insanların yaşamına önce elektronik ürünler, sonra bilgisayarlar ve ardından da internet girmiş durumda. İnternet, elektronik ve bilgisayarın birleşmesinin en önemli ürünü ise son dönemlerde ülkemizde de hızla yaygınlaşan internet televizyonculuğu da adlandırmanın mümkün olduğu iptv. Bu sistemin ülkemizde yer alan en iyi örneğini Bein Connect oluşturuyor denilebilir ama elbette bu bilinen örnek bunun dışında da pek çok farklı kurum bu hizmeti veriyor.

Bilinmesi Gerekenler  

İnternet üzerinden yayın yapan iptv kanallar içinde insanların karşısına çok farklı seçenekler çıkabiliyor ama bu sistem üzerinden bilinen kanalları da rahatça izlemek mümkün. Diziler, belgeseller, yarışmalar, kısaca aklınıza gelebilecek her türlü yapımı bu televizyonculuk sisteminde bulabilmek ve izleyebilmek mümkün.  İnsanların karşısında kendi beklentilerine uygun değişik seçenekler sunuluyor ve insanlar bunlar içinde kendilerine en uygun olanları izleyeceklerini belirtip iptv satın al konusunda tercihlerini yapıyorlar.

Yapılan bu tercih sonrasında kişilere izlemek istedikleri pakete dair bir link yollanıyor ve kişiler bu linke tıklayarak diledikleri gibi yayınları izliyorlar ama elbette kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifresi ile. Bu televizyon sisteminde kullanıcıların mutlaka internete bağlanan bilgisayar, tablet, telefon veya akıllı televizyonları olması gerekiyor ve internet olduğu sürece bu yayınları istedikleri cihazda rahatça izleyebiliyorlar. Fiyatlar aylık, yıllık ya da altı aylık olabiliyor.  Ayrıca ödenen ücret hizmeti veren kurumun fiyat politikasına ve seçilen kanalların sayısına göre değişiklikler arz ediyor. Kurulum ücretsiz ve tüm firmalar kesintisiz olarak teknik destek veriyorlar.

Leave a Comment

WhatsApp chat